Profilaktyka stomatologiczna

Pełne zdrowie jamy ustnej wymaga okresowego profesjonalnego usuwania złogów nazębnych.
Kamień i osady powodują drażnienie a w konsekwencji zapalenie dziąseł objawiające się zaczerwienieniem i krwawieniem. Zbyt długie zaleganie złogów może powodować poważne uszkodzenie przyzębia i utratę zębów. Oferujemy:

Fluoryzacja i mineralizacja

Mineralizacja jest doskonałym sposobem odpierania ataku kwasów. Nie tylko buforuje kwaśny odczyn i przywraca prawidłową równowagę mineralną w jamie ustnej w zaledwie kilka minut, ale także remineralizuje ubytki szkliwne dzięki wysokiemu poziomowi wapnia i fosforu. Zmniejsza dolegliwości związane z nadwrażliwością zębową poprzez zamykanie kanalików zębinowych oraz zapobiega powstawaniu próchnicy początkowej dzięki właściwością odbudowującym strukturę szkliwa, Stosowanie mineralizacji wyrównuje i rozjaśnia szkliwo nadając zębom piękny, zdrowy wygląd.

Lakowanie

Metodę tą stosuje się w zębach stałych trzonowych i przedtrzonowych, oraz w trzonowcach mlecznych. W bruzdach zębów umieszcza się specjalny lak, który nie dopuszcza do wystąpienia próchnicy nawet w 90%. Mały pacjent może wybrać z palety barw swój ulubiony kolor co daje dzieciom wiele radości i uprzyjemnia wizyty u stomatologa. Lakowanie zębów jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym.

Skaling

Profesjonalne oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego. Kamień ten jest zmineralizowaną płytką bakteryjną, powstałą na bazie osadu nazębnego. Jego powstawaniu sprzyja między innymi nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Do czyszczenia zębów i usuwania kamienia nazębnego stosujemy metodę ultradźwiękową, która należy do najbardziej skutecznych. Ultradźwięki, usuwając kamień, jednocześnie działają odkażająco na okoliczne tkanki a wypływająca z końcówki woda wypłukuje płytkę bakteryjną.

Piaskowanie

Polega na usuwaniu osadu i przebarwień, znajdujących się na powierzchni zębów. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu piaskarki, z której pod dużym ciśnieniem wydobywa się proszek wodorowęglanu sodu zmieszany z wodą.

Sprawdź inne usługi:

Stomatologia zachowawcza

Usuwanie zmienionych chorobowo tkanek.

Stomatologia dziecięca

Leczenie mleczaków.

Chirurgia stomatologiczna

Bezbolesne zabiegi chirurgiczne

Sedacja wziewna

Zabieg podawania gazu

Potrzebujesz pomocy ?