Protetyka

Protetyka cyfrowa bez wycisków

Leczenie protetyczne polega na uzupełnieniu utraconych lub odbudowie mocno zniszczonych zębów oraz przywróceniu prawidłowej funkcji żucia. Tylko precyzyjnie wykonane leczenie protetyczne pozwala nadać nowy, lepszy kolor czy kształt zębów jednocześnie unikając zaburzeń w stawie skroniowo-żuchwowym, takich jak ból czy trzaski. Najważniejszym etapem każdej pracy protetycznej jest odpowiednie jej zaplanowanie oparte o zdjęcia fotograficzne, zdjęcia radiologiczne, modele gipsowe, rejestrację zwarcia oraz odpowiedni dobór koloru.

PROTETYKA CYFROWA

Obecnie stomatologia cyfrowa staje się standardem w nowoczesnych klinikach dentystycznych. Nie inaczej jest w przypadku naszej Kliniki Adent.
Oferujemy naszym Pacjentom skorzystanie z zalet stomatologii cyfrowej z PRIMESCAN.
Dotychczas, w trakcie przygotowań do wykonania korony, mostu, licówki czy uzupełnień po leczeniu kanałowym, stomatolodzy korzystali z masy wyciskowej. Taki sposób wiązał się jednak często z dyskomfortem dla pacjenta, a przede wszystkim był mniej precyzyjny od skanowania.
Dzięki skanerowi wewnątrz ustnemu uzębienie rejestruje się cyfrowo, a jego obraz natychmiast pojawia się na ekranie komputera w postaci trójwymiarowej.
Modele zębów wysyłamy za pomocą kilku kliknięć do laboratorium, gdzie natychmiast rozpoczyna się praca.

ŁUK TWARZOWY

Rejestracja zwarcia wykonywana jest w gabinecie przebiega bezinwazyjnie oraz szybko. Umożliwia to zastosowanie łuku twarzowego. Pozwala ono na szybkie i dokładne wyznaczenie przestrzennej pozycji szczęki względem stawów skroniowo-żuchwowych. W kolejnym etapie wykonuje się deprogramację, czyli zgubienie pamięci mięśniowej narządu żucia. Na koniec rejestruje się zwarcie zębów poprzez nagryzienie silikonowego kęska. Dopiero przy pomocy tych danych technik w laboratorium protetycznym jest w stanie przy użyciu artykulatora wykonać dokładne uzupełnienia protetyczne, dopasowane do indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta.

VITA EasyShade

Ustalając kolor naszej przyszłej pracy korzystamy z cyfrowego pomiaru koloru – fotospektrometru, VITA EasyShade. Pozwala on w ciągu kilku sekund jednoznacznie określić kolor zębów pacjenta jak również kolor uzupełnienia protetycznego.

Planując prace protetyczne bierzemy pod uwagę całość warunków panujących w jamie ustnej i przedstawiamy kompleksowy plan leczenia w alternatywnych wersjach, zależnych od potrzeb i możliwości pacjenta.

W naszej praktyce wykorzystujemy do tego celu:

 • wkłady i nakłady kompozytowe
 • wkłady i nakłady porcelanowe
 • licówki
 • korony kompozytowe
 • korony pełnoceramiczne e-max
 • Korony porcelanowe na podbudowie z metalu
 • korony porcelanowe na podbudowie z cyrkonu
 • protezy akrylowe
 • protezy akronowe
 • protezy acetalowe
 • protezy szkieletowe metalowe

Fotografia cyfrowa w stomatologii to istotna składowa nowoczesnego planowania leczenia. Dokumentacja fotograficzna pozwala lekarzowi dokładnie przeanalizować sytuację w jamie ustnej pacjenta, następne precyzyjnie zaplanować oraz prowadzić leczenie, na bieżąco dokumentując jego przebieg.

Zdjęcia to jednocześnie medium stanowiące platformę dialogu, między lekarzem i Pacjentem oraz równorzędnie między lekarzem, a laboratorium. Dobrze wykonane fotografie pozwalają idealnie dobrać kolor, dopasować kształt i formę zęba. Widząc zdjęcia wszystko staje się jasne i zrozumiałe. Pacjent i lekarz zaczynają rozmawiać wspólnym językiem, zrozumiałym dla obojga stron. Co czasem wbrew pozorom nie jest takie oczywiste.

PROTEZY BIOFUNKCYJNE – TO WYJŚCIE NA PRZECIW OSOBOM, KTÓRE UTRACIŁY WSZYSKIE ZĘBY.

Zalety protez biofunkcyjnych:

 • ślina i błona jako czynnik fizyczny wpływa na lepsze utrzymanie protezy,
 • ukształtowanie wyrostka, ilość śliny, praca mięśni policzków, wargi i języka jako czynniki biologiczne wspomagają utrzymanie protezy dzięki czemu nie przesuwa się oraz nie przekrzywia się,
 • prawidłowa okluzja- odpowiednie ustawienie zębów jest kluczowe przy prawidłowym funkcjonowaniu w protezie,
 • zrównoważona praca mięśni, policzków, języka i warg dzięki czemu proteza nie przesuwa się i nie wypada,
 • fizjologiczny kształt zębów ( do złudzenia przypominają naturalne), co korzystnie wpływa na wygląd i wymowę,
 • zęby wysokiej jakości o odpowiedniej strukturze i budowie, dzięki czemu są wysoce odporne na ścieranie i nie grozi im przedwczesne zużycie,
 • indywidualna struktura zębów ułatwiająca adaptację do nowych protez,
 • zęby trójwymiarowe- lepsza fonetyka i wymowa.

 

Do zespołu dołącza również Technik, który przygotowując prace protetyczne włącza się aktywnie w proces leczenia. Widząc uśmiech, zęby, linię dziąseł, może więcej wnieść od siebie, nadać magii swoim pracom, oraz być wsparciem na każdym etapie leczenia.

Protetyka – współpraca

Nasz zespół lekarzy dentystów oraz technik dentystyczny współpracują ze sobą, indywidualnie nadzorując i omawiając każdą pracę protetyczną, aby wykonać jak najbardziej dopasowaną do pacjenta. Przekłada się to na zadowolenie oraz piękny uśmiech pacjenta.

Współpracujemy z Pracownią Protetyczną Iwona Czyżak wyposażoną w bardzo nowoczesny sprzęt oraz wykorzystującą najnowocześniejsze technologie z dziedziny protetyki dentystycznej. Nasz technik mgr Iwona Czyżak oferuje najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne, stale dbając o wprowadzanie innowacyjnych produktów. Wykorzystuje wiedzę i wieloletnią praktykę by sprostać indywidualnym potrzebom i wymaganiom pacjenta. Dba o najdrobniejsze szczegóły zwracając baczną uwagę na estetykę wykonania. Pracuje według najnowszych trendów współczesnej protetyki. Stosuje materiały renomowanych firm dopuszczone przez Unię Europejską posiadające znak CE i atesty polskie.

Sprawdź inne usługi:

ICON

Leczenie zębów bez borowania

Medycyna estetyczna

Zabiegi upiększające

Stomatologia dziecięca

Leczenie mleczaków.

Stomatologia zachowawcza

Usuwanie zmienionych chorobowo tkanek.

Potrzebujesz pomocy ?