ICON

ICON-Leczenie zębów bez borowania

Dobre samopoczucie pacjenta, wynikające z zadowolenia podczas wizyty w naszym gabinecie, jest dla całego naszego zespołu szczególnie ważnym priorytetem w trakcie procesu leczenia zębów.
W tym celu decydujemy się na wprowadzanie innowacyjnych metod leczenia, które będą w stanie zagwarantować całkowitą skuteczność wykonywanych przez nas działań.

ICON- Leczenie zębów bez borowania

Jedną z takich metod jest zastosowanie nowoczesnego preparatu Icon. Dzięki jego rozległym możliwościom stało się w pełni możliwe leczenie próchnicy bez borowania czyli bezbolesne leczenie zębów. Preparat ten jest wykorzystywany do mikroinwazyjnego leczenia próchnicy, które odbywa się poprzez proces infiltracji próchnicy.

Początkowy proces rozwoju próchnicy zaczyna się dosyć niewinnie, pierwszą oznaką niewzbudzającą zazwyczaj większego niepokoju jest porowatość zewnętrznej warstwy zębów. W powstałe w ten sposób mikroskopijne pory zaczynają dostawać się i przenikać w głębsze struktury zęba kwasy próchnico – twórcze osłabiające twardą strukturę tkanki zębów. Osłabienia te przyczyniają się do powstawania pęknięć oraz w skrajnych przypadkach do wyszczerbień zęba.

Jak to działa?

Metoda Icon w doskonały sposób sprawdza się w trakcie leczenia próchnicy, zarówno w jej początkowym stadium jak też na bardziej zaawansowanym etapie choroby. Jest to możliwe dzięki charakterystycznemu działaniu preparatu, który sprawia, że powierzchnia leczonego zęba jest w pełni wytrawiana. Po czym następuje wypełnienie ubytku próchnicowego preparatem Icon.

W ten prosty, lecz jakże skuteczny sposób, opierając się na najnowszych badaniach i nowoczesnej technologii leczenia zębów jesteśmy w stanie zachować twarde tkanki zęba. Jest to możliwe dzięki powleczeniu lub wstrzyknięciu między powłoki zębowe płynnej żywicy stosowanej w tym nowoczesnym preparacie. Cały zabieg wykonywany jest w okresie jednego kwadransa i nie wymaga znieczulenia leczonego zęba, jest to bezbolesne leczenie zębów. A pamiętajmy, że brak właściwej reakcji ze strony pacjenta i niezgłoszenie się do lekarza specjalisty może doprowadzić do konieczności usunięcia zaatakowanego próchniczne zęba.

Stosując Icon mówimy stanowcze NIE tradycyjnemu borowaniu zębów podczas leczenia próchnicy, stawiamy na bezbolesne leczenie zębów.

Wyróżniamy 2 rodzaje preparatu Icon

Icon — infiltrant próchnicy na powierzchniach proksymalnych

Mikroinwazyjne leczenie wczesnych zmian próchnicowych bez ubytków na powierzchniach proksymalnych.

  • Przyjazne dla zęba wypełnianie dzięki infiltracji — bez konieczności borowania
  • Delikatna metoda leczenia trudno dostępnych zmian na powierzchniach proksymalnych w zaledwie kilku etapach
  • Bez zbędnej utraty zdrowych twardych tkanek zęba

Produkt Icon można wykorzystać do skutecznego zatrzymania postępu próchnicy w przypadkach, w których prześwietlenie wykazuje postęp próchnicy nieprzekraczający ⅓ zewnętrznej warstwy zębiny

Icon — infiltrant próchnicy na powierzchniach gładkich

Mikroinwazyjne leczenie ograniczonej do szkliwa próchnicy bez ubytków na powierzchniach gładkich.

  • Delikatna metoda przeciwdziałania kariogennym białym plamkom — z estetycznym efektem dodatkowym
  • Bez zbędnej utraty zdrowych twardych tkanek zęba
  • Przyjazna metoda leczenia pacjenta podczas tylko jednej wizyty

Sprawdź inne usługi:

Stomatologia estetyczna

Metody wybielania zębów.

Endodoncja

Leczenie chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych

ICON

Leczenie zębów bez borowania

Stomatologia zachowawcza

Usuwanie zmienionych chorobowo tkanek.

Potrzebujesz pomocy ?