Łuk twarzowy

Przed rozpoczęciem kompleksowego leczenia, w szczególności leczenia protetycznego ważnym elementem jest odpowiednie planowanie oparte na badaniach pomocniczych w oparciu o zdjęcia fotograficzne, zdjęcia radiologiczne, modele gipsowe i rejestrację zwarcia.
 Aby wykonać precyzyjnie prace protetyczne, technik musi odtworzyć na modelach rzeczywistą pracę narządu żucia pacjenta. Umożliwia to zastosowanie łuku twarzowego. Pozwala ono na szybkie i dokładne wyznaczenie przestrzennej pozycji szczęki względem stawów skroniowo-żuchwowych.

Rejestracja zwarcia wykonywana jest w gabinecie i  przebiega bezinwazyjnie oraz szybko. W pierwszym etapie wykonuje się deprogramację, czyli zgubienie pamięci mięśniowej narządu żucia. Następnie rejestruje się zwarcie zębów poprzez nagryzienie silikonowego kęska. Łuk twarzowy montuje się na specjalnym widelcu zgryzowym, by odwzorować cały układ.
Dopiero przy pomocy tych danych technik w laboratorium dentystycznym jest w stanie wykonać dokładne uzupełnienia protetyczne, dopasowane do indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta.

Stosowanie łuku twarzowego dla pacjenta niesie ze sobą wiele korzyści:

  • większy komfort użytkowania uzupełnień protetycznych,
  • szybsza adaptacja,
  • unikanie możliwości powstania zaburzeń w stawach,
  • osiągnięcie optymalnych wyników leczenia protetycznego.

Sprawdź inne usługi:

Sedacja wziewna

Zabieg podawania gazu

ICON

Leczenie zębów bez borowania

Profilaktyka stomatologiczna

Zdrowie to okresowe wizyty.

Chirurgia stomatologiczna

Bezbolesne zabiegi chirurgiczne

Potrzebujesz pomocy ?