Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca zajmuje się leczeniem zębów mlecznych, ale i również to specyficzny dział, ponieważ wymaga od dentystów odpowiedniego podejścia do małych pacjentów.

Mamy świadomość, że to pierwsze wrażenia i pierwszy kontakt dziecka ze stomatologiem rzutuje na późniejsze podejście do kolejnych wizyt. Stąd pomysł na organizowanie wizyt adaptacyjnych, podczas których dziecko zapoznaje się z naszą pracą. Demonstrujemy działanie sprzętu oraz pokazujemy narzędzia. A wszystko po to, by dziecko oswoiło się z nami i traktowało nas jako przyjaciół, a nie wrogów. Dzięki temu kolejne wizyty kojarzą się z miłym spotkaniem i nie są w żaden sposób stresujące.

U dentysty Twoje dziecko potrzebuje szczególnej łagodności i komfortu.

W Naszej Klinice lekarz zadba o malucha nawet wtedy, gdy trzeba wykonać inwazyjny, potencjalnie bolesny zabieg. Pomoże mu w tym Wand – łagodnie podawane, skuteczne znieczulenie. Różdżka Wand „usypia ząbki” bez strzykawki i bez bólu.

Wand to  komputerowe znieczulenie, które w niezwykle łagodny, bezbolesny i skuteczny sposób podaje maluchowi płyn znieczulający. Dzięki temu dziecko nie odczuwa bólu ani podczas znieczulenia, ani podczas zabiegu, na który z nim przyszliśmy. Urządzenie składa się z niewielkiego komputera oraz wężyka z końcówką przypominającą długopis, w której ukryta niewielka, cienka igła. Lekarz delikatnie przykłada końcówkę do miejsca, gdzie trzeba podać znieczulenie, a komputer kontroluje tempo podawania płynu znieczulającego.

Znieczulenia Wand są świetną alternatywą dla tradycyjnego zastrzyku znieczulającego

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wizyta u stomatologa jest dla dziecka wielkim przeżyciem. Dokładamy więc wszelkich starań, by w naszych gabinetach każdy maluch czuł się swobodnie, nie był zestresowany. Podczas spotkania dziecko ma włączoną bajkę, polecamy też żeby zabrało ze sobą ulubioną maskotkę, czy lalkę.

Wiemy, że strach i lęk uniemożliwiają leczenie stomatologiczne. Robimy więc wszystko, by każde spotkanie z naszymi dentystami kojarzyło się pozytywnie. Jako zachętę do leczenia mamy do wyboru całą paletę kolorowych wypełnień TwinkyStar, a na koniec każdej wizyty maluch dostaje od nas mały upominek.

Sprawdź inne usługi:

Diagnostyka

Profesjonalna i szczegółowa diagnostyka.

Stomatologia estetyczna

Metody wybielania zębów.

Stomatologia dziecięca

Leczenie mleczaków.

Endodoncja

Leczenie chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych

Potrzebujesz pomocy ?