Wybielanie nakładkowe – ADent Anna Kossakowska

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe – na podstawie wycisku zębów pacjenta w pracowni dentystycznej jest wykonywana specjalna szyna, do której pacjent sam aplikuje środek wybielający. Nosi się ją ok. 2-8 godzin w ciągu dnia lub zakłada na całą noc. Efekt wybielenia jest widoczny już po pierwszym użyciu. Ilość i długość tych zabiegów zależy od pacjenta. Po pewnym czasie, gdy zajdzie potrzeba ponownego wybielenia, w gabinecie stomatologicznym można nabyć nowy żel, który ponownie aplikuje się do wcześniej wykonanej szyny indywidualnej.

Do wybielania nakładkowego używamy preparatów wybielających Philips Zoom DayWhite i NiteWhite.

DayWhite
Nadtlenek wodoru jest szybko działającym składnikiem uwalniającym czynniki wybielające w ciągu 90 minut i osiągającym maksymalne działanie wybielające po 30 minutach.
NiteWhite
Dla porównania nadtlenek Karbamidu uwalnia czynniki wybielające w ciągu pięciu godzin i osiąga maksymalne działanie po dwóch godzinach. Jest substancją działającą na głębsze przebarwienia.

Philips Zoom jest jedynym profesjonalnym systemem wybielającym do domowego użytku, który łączy w sobie działanie trzech substancji: amorficznego fosforanu wapnia (ACP) fluoru i azotanu potasu, dzięki czemu:

  • Chroni szkliwo
  • Zmniejsza nadwrażliwość zębów
  • Pomaga wzmocnić blask zębów