SEDACJA WZIEWNA PODTLENKIEM AZOTU

Powszechne stosowana w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, a obecnie coraz częściej w Polsce.

Teraz również u Nas – Master Flux Plus

Urządzenie dozuje mieszaninę podtlenku azotu i tlenu, który uspokaja i rozluźnia pacjenta przed i w trakcie zabiegu, ułatwiając leczenie pacjentów z dentofobią oraz dzieci bojących się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Gaz ten ma właściwości rozluźniające i uspokajające, przy znikomym działaniu nasennym. Nie działa zwiotczająco na mięśnie. Podtlenek azotu nie otępia pacjenta, pozwalając utrzymać z nim pełny kontakt. Warty do podkreślenia jest fakt, że gaz przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania, przez co możliwe jest prowadzenie pojazdów mechanicznych przez pacjenta już 20 min. po zabiegu. Jest najlepszą i najbezpieczniejszą metodą opanowania stresu i lęku związanym z wizytą u stomatologa.

W przypadku leczenia stomatologicznego u dzieci coraz częściej stosuje się sedacje wziewną, która uspokaja dzieci, daje im poczucie zobojętnienia a lekarzom pozwala na przeprowadzenie komfortowego leczenia stomatologicznego. Obserwujemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów u których stosowano sedacje wziewną od wczesnych lat , po kilku latach leczenia z użyciem sedacji wziewnej nabywają zdolność do radzenia sobie z bólem i nie wymagają użycia sedacji. Oczywiście w skrajnych sytuacjach , gdzie występuje zaawansowana dentofobia i sedacja wziewna nie jest wystarczająca , pozostaje leczenie w znieczuleniu ogólnym .

W zdecydowanej większości wypadków gaz rozweselający u dentysty jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem chętnie stosowanym przez wielu pacjentów.