Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

BOTOKS (toksyna botulinowa)

Działanie botoksu polega na osłabieniu bądź całkowitym przerwaniu przewodnictwa nerwowego mięśni. Stosowana jest najczęściej w celu wygładzenia zmarszczek (bruzdy na czole oraz w okolicy oczu), redukcji nadmiernej mimiki twarzy oraz nadmiernej potliwości. Efekty zabiegu widoczne  są po upływie około 2 tygodni. Czas oddziaływania botoksu na tkanki wynosi zazwyczaj 4-6 miesięcy. Mniej więcej w takich odstępach czasu wskazane jest powtarzanie zabiegu w celu utrzymania efektów.

KWAS HIALURONOWY

Substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim. W skórze zlokalizowany jest na obrzeżach kolagenu i elastyny. Niestety wraz z upływem lat stopniowo spada jego ilość, a konsekwencją tego jest powstawanie zmarszczek oraz wiotczenie skóry. Kwas hialuronowy najczęściej stosuje się w celu redukcji głębokich bruzd nosowo-wargowych, modelowania ust, korekcji krzywizny nosa, modelowania rysów twarzy oraz redukcji blizn. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu po zabiegu i utrzymują się przez okres około 4-6 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRF

“Wampirzy lifting" to tajemniczo brzmiąca nazwa pochodzi od sposobu wykonywania zabiegu, który polega na pobraniu krwi, odpowiednim jej przygotowaniu i ponownym wstrzyknięciu w miejsca szczególnie dotknięte czasem.
Pozytywne działanie osocza bogatopłytkowego to regeneracja i rewitalizacja skóry, odmłodzenie, ujędrnienie i poprawa napięcie skóry, odżywienie skóry, wypełnienie zmarszczek, przyspieszenie procesu gojenia się ran pozabiegowych

Terapia osoczem bogatopłytkowym z własnej krwi opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji, biostymulacji komórek skóry i jest bezpieczna dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Ta nowoczesna i niezwykle bezpieczna metoda jest coraz bardziej popularna w szerokim wachlarzu zabiegów medycyny estetycznej.